Sosna to Superbohater w Ogrodzie – Wyrośnie Prawie Wszędzie, Jest Rośliną Jadalną i Leczniczą (Kiedy Inne Są Niedostępne), Ozdabia Ogród Cały Rok. Sadź Sosnę Już Dziś.

Sosna to zdecydowanie przyjaciel rolnika i ogrodnika permakultury. Szukając gatunków wielofunkcyjnych, bezproblemowych i dających obfity zbiór (w tym jadalny i niejadalny), z pewnością nie powinniśmy przeoczyć walory naszej wszechobecnej sosny. W związku z tym, dziwi mnie to, że rzadko w poradnikach permakultury oraz w listach przydatnych roślin można znaleźć sosnę.

(więcej…)

7 Polskich Blogów Permakulturowych, Których Musisz Znać – Źródła Lipiec

Co blog to obyczaj. Doskonale wszyscy wiemy, że każdy człowiek jest inny. A za blogiem stoi człowiek, a czasem i człowieki i swoją osobowość i opinie wlewają w to, co piszą.

Co samo tyczy się polskich blogów permakulturowych. Jest ich mało. Ale są. I chwała im za to. Im więcej ludzi przyjmujących i promujących systemy permakulturowe, tym szybciej i łatwiej możemy dążyć do szerzenia cennej teorii i rozmnażania zdrowia w ogrodach. (więcej…)

Bez Ogródek – Wiszące Ogrody Babilonu

Jeden z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata. Jedyny Cud Starożytnego Świata, którego istnienia definitywnie nie ustalono. Są pojedyncze wzmianki na ich temat u starożytnych pisarzy, ale nie wiadomo czy faktycznie istniały czy wystąpiły pierwotnie jako zabieg literacki. Ich autentyczność dodatkowo komplikuje fakt, iż są jedynym Cudem Starożytnego Świata, którego nie ulokowano w konkretnym miejscu. Jeśli powstały, nie wiemy gdzie. (więcej…)